обезщетения по смисъла на чл.252, от ЗМВР

обезщетения по смисъла на чл.252, от ЗМВР

Мнениеот Bahur » 25 Окт 2009, 08:59

Моля, ако има бивши служители на МВР, на които не са изплатени дължащите им се по смисъла на чл.252, от ЗМВР обезщетения, желаещи да обменим информация и опит, за евентуално подаване на иск по смисъла на ГПК за изплащаме на тези обезщетения, както и такъв за изплащане на обезщетения за пропуснати ползи, да пишат тук или на имейл shinobi_77@abv.bg.
Благодаря предварително :)
Bahur
Изгонен

Re: обезщетения по смисъла на чл.252, от ЗМВР

Мнениеот Bahur » 25 Окт 2009, 13:18

таааа-гледам не сте много активни по темата.по-добре е да се мрънка от кой какавот може и за каквото няма кой да чуе, защото ВЕРВАЙТЕ МИ-тоя форум се чете. е не от министъра може би, но от армията му верни оръженосци и се следи кви са настроенията, но не за да се вземе отношение по мрънкалските въпроси, а да се изшие някой ако е необходимо (едно бързо "уронване престижа...." е добре :) , ако ли не -както дойде ).
ааа да-бих се радвал и на мнения на настоящи (не само на бивши) служители, защото ако ли не го усещат те - всички сме за малко и в един момента за да разсъждаваме за това.
п.с.тва със синдиката - няма такова набиране на "празен" ход...тва си е мое мнение ;)!
Bahur
Изгонен

Мнениеот don4o » 26 Окт 2009, 19:50

Чувам,че са заведени доста искове срещу МВР от напуснали , които не са си получили обещетенията/нали за тях става дума/.Доста служители са се надявали на тези средства, теглили са заеми/в рамките на разумното имайки предвид тези обещетения/, планирали са си живота , имайки предвид тях. Ако ги премахнат или не ги плащат, смятам , че мотивацията и дисциплинат силно ще спадне. Какво ще му попречи на някой едно дисциплинарно уволнение, ако знае, че и без това няма да получи нищо или някякви хартийки , които след десетина години, я ги купи някой, я не. Това да ти отнемат около 20 000лв., които до вчера някой е вземал , е доста жестоко. И с какво тези , напуснали до вчера са по-добри от сега или в бъдеще напускащите.
don4o

Мнениеот don4o » 26 Окт 2009, 20:36

Освен това служителят на МВР има доста граждански ограничения.Не може да членува в партии, не може да извършва частно-търговска дейност, служител е според ЗМВР 24 ч. в денонощието ,даже когато е отпуск. За това , както и на магистратите при напускане му се дават тези 20 заплати. За това, че е бил ограничен и е загубил във финансово отношение, в сравнение с останалите граждани, с тези ,които са по прагматични в живота вероятно.И така, ако с лека ръка му се вземе това, когато му останат ограниченията, включително изискванията по Етичния кодекс и разни вътрешни заповеди за дисциплината, какво му остава тогава ? А кажете де !
don4o

Мнениеот ivanveliko » 27 Окт 2009, 15:47

Пенсионер съм от началото на месец август и още не са ми изплатени дължимите обещетения.Има ли срок за изплащането им и какъв е той ?
ivanveliko

Мнениеот mite63 » 27 Окт 2009, 18:49

ivanveliko написа:Пенсионер съм от началото на месец август и още не са ми изплатени дължимите обещетения.Има ли срок за изплащането им и какъв е той ?

Най добре се посъветваи с адвокат и заведи едно дело.
mite63

Мнениеот toni07 » 28 Окт 2009, 12:47

Не знам дали има смисъл.Ще спечелиш делото и какво.Получаваш Изпълнителния лист ,че МВР ти дължи суми.Срока на изп.лист е една година,могат да те въртят 363 дни и на следващия да ти ги дадат.
Мисля,че е по-добре да се разгласи в медиите.
toni07

Мнениеот toni07 » 28 Окт 2009, 12:51

Или да направим мълчаливо бдение /вече като пенсионери/ пред Министерството.
toni07

Мнениеот klimbo » 29 Окт 2009, 10:38

Как въобще можем да получим отговор - ще дават ли изобщо законно полагащите ни се обезщетения или просто ще се подиграват с нас.
klimbo

Мнениеот Bahur » 30 Окт 2009, 08:38

Срока за изплащане е 30 или 45 дена, така и не намерих законов регламент за това. предполагам, че го има в някои вътрешноведомствен акт. аз ще се интересувам във финансова служба... консултирах се с адвокат (уж един от сведущите в областта на трудовите спорове). за изк за изплащане на парите нямало проблеми - печелим. обаче за пропуснатите ползи се дърпа. аз съм решил да отстоявам и ако не е той ще е друг-ще видим. от бдения -файда йок! съд му е майката. и то по възможност кирията и справедливостта са в пропуснатите ползи. трябва да се доказват в съда, т.е. някакъв договор, неуредени финансови отношения (документално отразени) и др. които съдът да признае, че не сте използвали пълноценно, с неизплатените пари.,,
Bahur
Изгонен

Мнениеот Грешен » 30 Окт 2009, 09:30

Темата ми е много интересна макар да съм много далеч от тези 20 заплати. Омръзнаха ми караниците в горните теми. Ами колеги аз като финансист мисля, че пропуснати ползи има винаги когато един финансов ресурс не се ползва. Това е факт. Друг е въпроса колко са пропуснатите ползи. Минимума може да се вземе от прихода на лихвите примерно по влог. Така че дерзайте е не се предавайте. Не виждате ли че се еб***т с вас.
Последна промяна belyata на 30 Окт 2009, 16:30, променена общо 1 път
Причина: Нецензурно мнение
УУУУУФФФФФФ !!!!
Грешен

Мнениеот klimbo » 30 Окт 2009, 10:08

Аз дори не си и мисля за пропуснати ползи.Около тези пари имах изградена стратегия за по нататък,сега постепенно всичко рухва.Да не говорим ,че предишните ни лишиха от парите за дрехи,а сегашните направо ни режат главите.
klimbo

Промените в ЗМВР

Мнениеот SHERY » 30 Окт 2009, 11:27

Колеги а някой прочел лие как стои въпроса с изплащане на обезщетенията на освободените служители от МВР.
Защото аз съм един от ощетените от МВР. Вече 5-ти месец не съм получил обезщетение за 30г. вярна служба в МВР.
SHERY

Мнениеот dakota_ » 30 Окт 2009, 17:25

Bahur написа:Срока за изплащане е 30 или 45 дена, така и не намерих законов регламент за това. предполагам, че го има в някои вътрешноведомствен акт. аз ще се интересувам във финансова служба... консултирах се с адвокат (уж един от сведущите в областта на трудовите спорове). за изк за изплащане на парите нямало проблеми - печелим. обаче за пропуснатите ползи се дърпа. аз съм решил да отстоявам и ако не е той ще е друг-ще видим. от бдения -файда йок! съд му е майката. и то по възможност кирията и справедливостта са в пропуснатите ползи. трябва да се доказват в съда, т.е. някакъв договор, неуредени финансови отношения (документално отразени) и др. които съдът да признае, че не сте използвали пълноценно, с неизплатените пари.,,

Какви пропуснати ползи?
Има ли в закона срок за изплащането на обезщетение по чл.252, от ЗМВР за да търсиш пропуснати ползи?
Такъв срок няма и никой не е казал,че веднага се изплащат.
Няма проблеми с изплащането на заплатите при пенсиониране и няма да има такива проблеми.
При нас в дирекцията се пенсионираха колеги през м.юли сега си получиха полагащите се заплати при пенсиониране.
Има едно правило "Търпението е власт" вместо да се събирате и да слушате слухове,кой какво е чул или какво са му разказали,малко повече търпение и ще получите всичко което ви се полага.
Един беше написал,че 5-ти месец не получил полагащите му се заплати,нека провери дали е изправен с документите и дали не дължи някави суми към ведомството,при нас имаше колега,който беше с нередовен обходен лист и съответно му се забавиха и полагаемите заплати при пенсиониране.
Пожелавам ви на всички със здраве да ги харчите и да почерпите,защото се очертава след някоя друга година такива обезщетения вече да няма ;)
dakota_

Мнениеот Bahur » 31 Окт 2009, 10:01

Колега / колежке, dakota_
Ако обичаш спри с тея милиционерски номера от типа: сътрудник/провокатор се включва в тълпата, за да намали напрежението и да разводни тематиката. Много съм любопитен за категорият Ви, понеже имам съмнения, че включването е или от ръководен кадър, или некое от облизващите се около тях.
1.Законов срок за изплащане има-съдя за това понеже се установи, че има спечелени дела именно за неизплащане в срок. Нашата задача е да открием какъв е, както и цялостния регламент по финансово – материалното обезпечаване. В тази връзка, ако има колеги от финансова служба, съпричастни към обсъжданата тема – моля да се включат 
2.Правилото „...търпението е власт...” е правило, на необяснимите неща, т.е. когато нещо не може да бъде обяснено, обосновано и /или е в противоречие със закона, но въпреки това се случва се обяснява от съответния категория В или Б, че „...търпението е власт...”, защото: „......знаеш ли колко хора чакат за мястото ти...”
3.Това с неизправните докумети са пълни глупости – аз съм навън от 5 месеца, питах, казаха ми, че документите ми са в ред. Интересувах се, с какво мога да помогна за ускоряване процедурата (да не би проблемът да е в мене) – няма с какво!
4.Това, че след някоя друга година няма да има такива обезщетения мене не ме касае – понеже към момента има и ТЕ СЕ ДЪЛЖАТ!!!!!
Ти колега/колежке dakota_ ако дължиш едни пари на банката, или недай си Боже на някои хора, какво ще ти се случи.....аз дължа пари на банката-в момента съм безработен и тея упоително, замазващо бла бла бла не ме правят щастлив
Аре със здраве
Bahur
Изгонен

Мнениеот Bahur » 31 Окт 2009, 10:04

П.С За присъждане на Пропуснатите ползи няма гаранция, но са реална възможност. Всичко зависи от нервите, времето и паричните средства за да докажем правото си ТАМ - а именно в съда.
Bahur
Изгонен

Мнениеот klimbo » 31 Окт 2009, 12:29

Това,че има оптимизъм в думите на dakota не е лошо ,лошото е че той отправя очевиден упрек към всички които имат проблем и говорят за него.Да ,трябва да се говори,трябва да се изясняват процедурите , защото не може да се спазват само тези алинеи и точки от законите ,които в момента са в нечий интерес.Няма как ще трябва да се спазват и тези алиней и точки които не се харесват на някои.Какво неясно или лошо има в това - стига с тези двойни стандарти.
klimbo

Следваща

Назад към Професионални теми, съвети и помощ