Аз осъдих МВР

Re: Аз осъдих МВР

Мнениеот kuka5 » 05 Ное 2009, 21:03

Евала колега, обаче до сега не съм чул някой началник да е наказан за наложено неправомерно наказание и за последиците от това.
Аватар
kuka5

Мнениеот NANIOX » 05 Ное 2009, 22:04

Е все някога трябва да има първи път............
Който иска,може.Който казва че не може,не иска...
Аватар
NANIOX

Мнениеот rspab03 » 05 Ное 2009, 23:55

Честито Ванка!Отдавна съм писал,че ще ги осъдиш некадърниците Г.Г. и кликата около него! Защо се притесняваш да им напишеш имената на малките мазни човечета.Напиши ги всичките,въпреки,че ние си ги знаем.Пожелавам ти успех и в другите дела които водиш.Не се съмнявам в успеха ти.
И нека таксите и обезщетенията да ги плати онзи мазник,срещу който се опълчи,а не МВР.
За съжаление,такива като тебе,които можеха да дадат много на пожарната са нежелани,а се предпочитат послушковци.Но не се безспокой има ГОСПОД!
Ние желаем силно и работещо МВР ! Не само за нас, а за всички около нас !
Аватар
rspab03

Мнениеот sandokan » 06 Ное 2009, 19:30

Съди ги и в Страсбург за 50 000 евро,тая гад некадърна !
sandokan

Мнениеот katana1977 » 06 Ное 2009, 23:19

Respect, men!
Як си, давай все така. Ако мога с нещо да помогна, ето координати: 0886 819 730, сл. 9827012, galentingrozev@yahoo.com
Пък може и ти да ни помогнеш с челен опит!?
Галентин Грозев
СД № 073 - 05 РУП - СДВР
katana1977

Мнениеот mitchel » 07 Ное 2009, 16:58

Поздравления! Те за това говоря и колегите. В случая, поради явна некадърност, отговорност трабва да се търси от началството - незнае как да прилага буквата на закона! Сега министъра трябва да ги погне,щот "трошат" пари на ведомството, за да ги дадът на теб Ванка :D :D !!!
Генади Киров - РДГП Бургас

Член на СФСМВР
Аватар
mitchel

Мнениеот nqmabivshi » 11 Ное 2009, 08:36

http://www.borbabg.com/?action=news&news=2398

Ето това е: Бивш полицай осъди Областната дирекция на полицията

Нели СУКОВА

Напусналият сам МВР Пешо Петров води и три дела в Страсбург за уронени човешки права от смехотворни наказания…

ЗА ПРЪВ ПЪТ ПРЕЗ ПОСЛЕДНИТЕ 20 ГОДИНИ БИВШ СЛУЖИТЕЛ НА МВР ОСЪДИ РАБОТОДАТЕЛЯ СИ ПО Закона за отговорността на държавата и общините за вреди /ЗОДОВ/. Решението на Върховния административен съд е от 2 ноември 2009 г. и е окончателно. 39-годишният Петър Петров, популярен като Пешо Кучето, вече си е извадил изпълнителен лист, който ще бъде предявен за изпълнение на Областната дирекция на полицията в старата столица в лицето на нейния директор комисар Милен Манолов. Полицията ще трябва да преведе на Петров 7008 лв. с лихвите от датата на завеждане на делото – 16 април 2007 г. Ако това не стане след покана за доброволно изпълнение, ще бъдат блокирани сметките на ОДП, поясни съдебен изпълнител и допълни, че лихвите се трупат всеки ден!

Уволнението – заради спор в енергото като гражданин

СТАРШИ ПОЛИЦАЯТ ПЕТРОВ Е УВОЛНЕН ПРЕЗ ФЕВРУАРИ 2005 Г. СЪС ЗАПОВЕД НА МИЛЕН МАНОЛОВ. Поводът е смехотворен и по-късно разбит на пух и прах от българския съд, който връща на работа служителя година по-късно. Петър Петров отишъл в енергото в Горна Оряховица заради проблеми с електромера си вкъщи, питането се превърнало в скандал, както това се случва всекидневно между данъкоплатците и чиновниците не само в това ведомство. Петров обаче бил с униформа и така, според мотивите за уволнение, уронил престижа на МВР. После всички съдебни инстанции отменят заповедта на тогавашната РДВР като незаконосъобразна.
ПЕШО Е ВЪЗСТАНОВЕН НА РАБОТА ОТ СЪДА ЗАЕДНО С ОЩЕ ПЕТИМА СЛУЖИТЕЛИ през 2006 г. Тогава от бюджета на МВР беше платена тлъста сума заради признатите от съда незаконосъобразни уволнения. Петров получава чистата сума от 2550 лева. През годината, в която не е на работа в МВР, той е в частна охранителна фирма „Велттед” и получава няколко пъти по-ниска заплата.
Петров единствен сред възстановените преди три години 6 души завежда дело срещу Областната дирекция на полицията на 16 април 2007 г. Делото тръгва във Великотърновския административен съд и се мотае доста време. Едва след две жалби за бавност срещу съответния съдия до Инспектората и до ВАС делото е приключено бързо. Търновската Темида обаче уважава частично иска на Петров и отхвърля претенцията за нанесените му от ОДП - В. Търново, морални вреди, които той оценява на 8000 лева. Върховният административен съд обаче разбива мотивите на търновския и признава половината от исканата сума, която с лихвите от започване на делото е точно 7008 лв.

Напускането преди година е след куп наказания и тормоз!

ПРЕЗ АВГУСТ 2008 Г. КУЛТОВИЯТ ПОЛИЦАЙ ПЕШО КУЧЕТО НАПУСКА МВР САМ. „ …Накрая ми писна да ме местят в различни РПУ-та, да не мачкат и тормозят. Имам 5 наказания за каквото се сетите, след като бях върнат на работа и започнах делото за неимуществените вреди, което се увенча с победа за мен…”, сподели пред „Борба” мъжът.
Негов защитник по всички дела е адвокат Феодор Китанов.
„ …Наистина това е първото подобно дело, което печели полицай. Но защо данъкоплатецът трябва да плаща от джоба си тази сума от над 7000 лева заради грешките на определени хора, които са известни. По същия начин друг уволнен и възстановен полицай успя да осъди пък прокуратурата и получи от държавата 19 000 лева! След възстановяване на работа на Петър Петров той има най-различни наказания, включително и по отменена инструкция на МВР, започват да го местят в различни районни управления. Коментарът на тези факти оставям за вашите читатели…”, каза адв. Китанов.
ПЕШО ВИНАГИ Е БИЛ СЛУЖИТЕЛ НА СЕКТОР „СОД”, 15 ГОДИНИ в МВР винаги е бил на улицата. Командирован е след връщане в системата през 2006 г. в Елена, Свищов и Полски Тръмбеш. Както казват хората, когато един работодател не те иска, но вече се бои да те уволни, винаги може да ти намери цаката.

Делата в Страсбург са именно заради наказанията и са три

СЕГА ПЕТЪР ПЕТРОВ СЪДИ ДЪРЖАВАТА В ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪД ЗА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА заради три от общо петте наказания, които са му наложени през 2006-2008 г. Според адвокат Китанов има реални шансове българинът да ги спечели. Едно от делата с иск от 5000 евро е заради наказание, когато е бил в РПУ - Полски Тръмбеш, по вече отменена инструкция на МВР. Според жалбата административните съдилища в България са отказали на Петров справедлив съдебен процес. Наказанието му е било писмено предупреждение за срок от 4 месеца, защото Петров отклонил патрулен автомобил от разпореден маршрут, без да уведоми дежурния. Всъщност по това време на февруари, преди две години, в града нямало ток и патрулката /стара „Лада”/ тръгнала да обикаля обектите. За капак на всичко станцията в колата не работела и двамата служители нямало как да се обадят, че обикалят обектите вместо да стоят на едно място!
След това наказание Петров е преместен в Свищов, но живее във Велико Търново, където е семейството му. Пътува почти всеки ден на 200 км за своя сметка. Пише рапорт до директора да бъде върнат във В. Търново или по-близо, защото освен всичко друго изплаща и банкови заеми. Молбата му не е уважена. През зимата на 2008 г. в Свищов пада над 1 метър сняг и дори полицейските коли се движат трудно, но едно от поредните наказания спохожда Петров, защото колата не се движела с пуснат буркан. После пък го „хващат”, че бил заспал в колата, което се оказва невярно. Следва наказание три години да няма право да участва в конкурси, за да расте в МВР. Точно по това време редовият полицай Петров вече има диплома за висше образование, с която може да не е униформен полицай, а на друга служба.
„ …След всичко това ми писна и напуснах през август 2008 г. Напуснах сам работата, която обичам страшно много. Не съм от мълчаливите и може би именно заради това искаха да се отърват от мен. Но моята битка не свършва с изпълнителния ми лист за 7000 лв. и с делата в Страсбург …”, заяви още Пешо.
КАКВО РАБОТИ И ОТ КАКВО ЖИВЕЕ ТОЗИ 39-ГОДИШЕН ЧОВЕК И НЕГОВОТО СЕМЕЙСТВО? Петров е гледал арония, имал е намерение да произвежда вафли, безалкохолни и какво ли още не. Наскоро е регистрирал фирма и се опитва да продава електронни брави за заключване на офиси и жилища, които дават гаранция против обири…
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
Модератор на раздел СИНДИКАТ на надзирателите в затворите
http://sszb.eu/
nqmabivshi

Мнениеот stenka » 11 Ное 2009, 09:15

Колеги искам да попитам,ако някой е компетентен разбира се,дали може да се осъди МВР за физически увреждания и болести възникнали по време на службата.Какъв е редът.Ще бъда благодарен ако получа компетентна информация.
stenka

Мнениеот nqmabivshi » 11 Ное 2009, 09:45

Във връзка с горния ми пост за Петър Петров, който осъди и продължава да съди МВР, същият може да го видите на сайта на СФСМВР - в кръглата картинка с множеството хора. Петър е долу на картинката обвит в националния флаг.
Йонко Стефанов - Председател на Синдикално дружество гр. Велико Търново към ССЗБ. sszb_vt@abv.bg
Модератор на раздел СИНДИКАТ на надзирателите в затворите
http://sszb.eu/
nqmabivshi

Мнениеот beybal » 27 Ное 2009, 09:22

аз също съдя МВР,и след приблизително година очаквам възстановяване.след близо 1,5 разтакаване из съдилищата осъдих "КАТ"-сега остава и ВАС да се произнесе и ще черпя.за момента съм извън системата но си оставам милиционер по душа ;)
POLICE LINE DO NOT CROSS
beybal

Мнениеот ДПК » 14 Дек 2009, 23:22

Малееееее,колко информация има тук за инспектората.
Аватар
ДПК

Мнениеот ivelin_stoqnov » 14 Яну 2010, 16:47

Мой близък го уволниха за една глупост пролетта. Съди ги но става много бавно ... в дисциплинарното производство събраните доказателства на основание на които го уволниха бяха показанията на 2 лица заинтересовани пряко да лъжат... Кажете ми нормална държава ли е това ? Колегата беше влизал при директора и го беше запитал: "АМИ АКО АЗ СЕГА ВИ СРЕЩНА НА УЛИЦАТА И НАМЕРЯ ОЩЕ ЕДИН СВИДЕТЕЛ С МЕН КОЙТО ДА ДАДЕ ПОКАЗАНИЯ ЧЕ СТЕ МЕ НАПСУВАЛ ВАС ЩЕ ВИ УВОЛНЯТ ЛИ ЗА ПОВЕДЕНИЕ НЕСЪВМЕСТИМО С МОРАЛА И ЕТИЧНИТЕ ПРАВИЛА?"
И директора млъкнал ...
Дано ги осъди ... успех на всички които водят дела срещу несправедливостта на системата !
ivelin_stoqnov

Мнениеот Грешен » 14 Яну 2010, 17:56

Абе хора не разбрахте ли, че нормален съд в ТАЗЗЗЗЗЗЗ държава няма. Няма и началници които да застанат зад гърбът ти. За това взимай си заплатата и прави това което трябва. Надявам се, че колегите ме разбраха :x
УУУУУФФФФФФ !!!!
Грешен

Мнениеот beybal » 15 Яну 2010, 12:48

Грешен написа:Абе хора не разбрахте ли, че нормален съд в ТАЗЗЗЗЗЗЗ държава няма. Няма и началници които да застанат зад гърбът ти. За това взимай си заплатата и прави това което трябва. Надявам се, че колегите ме разбраха :x

днес по единия канал за новини четох отдолу в лентата че пак братята роми осъдили България в Страстбург за полицейски произвол,май само ние свиваме ушите и чакаме на нашите комумпирани съдии да ни оправдават,в моя случай ако не ме възстановят от ВАС и аз ще подам жалба в Международния Съд,да ги видя после как ще ми плащат обещетението с лихвите.
POLICE LINE DO NOT CROSS
beybal

Мнениеот ntvladimirov » 16 Юли 2010, 12:31

vankata написа:. Предлагам да се пусне рубрика "Аз осъдих МВР"

Не е лошо като идея. Само във ОД МВР Враца през последните години случайте са десетки.Имаше един юрисконсулт в Областната Дирекция който даваше такива съвети на шефчетата че всички заповеди за наказания и уволнения на подопечните им биваха отменяни от Съда.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот dakota_ » 16 Юли 2010, 12:43

ntvladimirov написа:

Не е лошо като идея. Само във ОД МВР Враца през последните години случайте са десетки.Имаше един юрисконсулт в Областната Дирекция който даваше такива съвети на шефчетата че всички заповеди за наказания и уволнения на подопечните им биваха отменяни от Съда.

Да не става дума за А.И.А,че за него имам такива впечатления...
dakota_

Мнениеот ntvladimirov » 16 Юли 2010, 12:52

dakota_ написа:
ntvladimirov написа:

Да не става дума за А.И.А,че за него имам такива впечатления...

Брей. Това шефчетата как се познавате. :lol: :lol:. Просто идва време когато сами трябва да си подаваме молби за пенсиониране.Не е нужно да ни носят памперси на службата.
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Следваща

Назад към Професионални теми, съвети и помощ