Тринадесета заплата?

Тринадесета заплата?

Мнениеот hristo0222 » 19 Дек 2009, 18:21

Колеги, чувам че ще има и тринадесета заплата? Дали ще е вярно? Защото в провинцията всичко е скрито покрито... :roll:
Последна промяна MasterCop на 20 Дек 2009, 07:20, променена общо 1 път
Причина: Правописни и синтактични грешки
hristo0222

Re: Тринадесета заплата?

Мнениеот stenka » 20 Дек 2009, 09:55

Има 13-та заплата ,но за учителите,ние ще почакаме до другите избори на парламент и ще се надявамеее
stenka

Мнениеот LeDeN » 20 Дек 2009, 11:27

надеждата крепи човека :))))
Изображение

карам само BMW и само с вратите напред,живея бързо и се надявам бързо да умра :)
Аватар
LeDeN

Мнениеот vj_petkova » 20 Дек 2009, 12:02

stenka написа:Има 13-та заплата ,но за учителите,ние ще почакаме до другите избори на парламент и ще се надявамеее

Като отговор ще копирам това, което преди малко писах в една друга тема.

A на мен ми се струва, че отново пускат в действие политиката "Разделяй и владей! Може и да има за някои учители, но не за всички. Знаете ли какво значи "делегиран бюджет"? И това - парите за поддържане на училище и учителски заплати да се определят от броя ученици в училище. Особено за малките населени места, в които демографският срив е особено силен.
Да, аз лично получих "коледна добавка", но не 500 лв, а 300 лв. (и като се извадят и данъците и осигуровките от тях... познайте какво остава...) Но работя в голямо училище, с ученици от 1-ви до 12 клас и с няколко спечелени проекта по Европейските програми за интегриране на малцинствата. Но колко от колегите ми имат този шанс? А иначе - в медиите всичко ще се "раздуха" и пак ще ни противопоставят едни на други... както толкова пъти са го правили... Както и само преди два месеца "гърмяха" на всякъде, че на учителите пак им дават "бонуси" чрез т.нар. "звания". Дори и тук, на страниците на този форум... аз се отказах от поредната "подигравка" с нас. Да, вече съм "старши" учител, което би трябвало да ми донесе цели 50 лв върху заплатата ми ( 560 лв щат при най-висока професионална квалификация и 25 години трудов стаж). БИ ТРЯБВАЛО - Да, но в необозримото бъдеще... Сега ПАРИ НЯМА - ДЕЙСТВАЙТЕ! Нищо, че този проект (уж) бил финансиран от 1.10.2009

А иначе - напълно съм съгласна, че вашият труд е един от най-достойните, и че заплащането му е под всякаква критика, че вие сте едни от служителите, които най-много заслужават да бъдат оценени и заплатени подобаващо. И че за вашите деца също трябва да има Дядо Коледа. И затова съм с вас!
Аватар
vj_petkova

Мнениеот GENTATSO » 20 Дек 2009, 12:17

Вили , както винаги твоята подкрепа за нас е ценна .
http://vbox7.com/play:4c7afa02
Евгени Крумов- СФСМВР
Аватар
GENTATSO

Мнениеот bega4kata » 20 Дек 2009, 18:18

Благодарение на гениалната глупост наречена "делегиран бюджет" една малка част от учителите взимат 13-та заплата и то само в големите градове. Тотална дезинформация от медиите-лъжат хората пак.
"ЗА РАЗЛИКА ОТ ХОРАТА КОТКИТЕ БЛИЖАТ САМО СВОЯ ЗАДНИК! "
(Кабардино-балкарска поговорка)
"По страшно от мъжката курва няма...."
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
bega4kata

Мнениеот Boba Fett » 21 Дек 2009, 15:44

Радвайте се, че ще вземете 12-та заплата!!! За 13-та въобще не си правете сметки да получите скоро. Такава могат да си позволят само "другарите" от съдебната власт, защото работят повече- 13месеца в годината. за някои от тях мога да кажа,че работят и по 130месеца в годината или поне вземат все едно работят по толкова! Ако не вярвате- проверете сами, какви са им нерегламентираните получавания! Яко секс! Хайде сбогом Гринговци или Гринг-овци!
Boba Fett

Мнениеот TARTEI » 22 Дек 2009, 11:32

Поредния слух според мен но според источници от министерството безспорен факт а именно
Между коледа и нова година на всички служители от МВР-280 лева А ДАНО
ЩЯХМЕ ДА УСПЕЕМ АКО БЯХМЕ ЕДИННИ
TARTEI

Мнениеот smel » 22 Дек 2009, 12:06

Е, наистина нека да стане това, което се чува!!Весели празници за всички колеги и за семействата им, нека тази година - 2010 да бъде по-спорна и затрудниенията и спънките пред нас да бъдат по-малко, за да си вършим работата по-лесно и да живеем по-добре!!
smel

Мнениеот boris4 » 22 Дек 2009, 13:21

Колеги и аэ чух, че ще има 13 эаплата,но 200лв.И толкова да са пак е добре от колкото нищо.Дано само не е слух.Весели праэници до колкото са въэможни!
boris4

Мнениеот sveteca » 22 Дек 2009, 19:13

При нас се чу миналата седмица за 13заплато от 250лв,но началниците отрекоха.Незнам дали не са само слухове.Ще видим...............ВЕСЕЛ ПРАЗНЦИ КОЛЕГИ :lol: :roll: :oops: bs:) :mrgreen:
Аватар
sveteca

Мнениеот СИГМА12 » 22 Дек 2009, 20:30

Добре ,добре-180,200,250 до нова година ще стане цяла :lol: :lol: :lol:
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот Багера » 22 Дек 2009, 20:42

Да не се залъгваме колеги!
13-та заплата .... около 27.01.2010 г.
Всичко друго са добри пожелания.
ОТ МЕН ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И ДАНО 2010 Г. НИ ДОНЕСЕ 13-ТА ЗАПЛАТА В КРАЯ НА ГОДИНАТА БЕЗ ДА СЕ НАЛАГА ДА НАПОМНЯМЕ ЗА УПРАВЛЯВАЩИТЕ ЗА НАС!
Багера

Мнениеот DANGERS » 22 Дек 2009, 20:44

И при нас се чу , ама за догодина :D :D :D
DANGERS

Мнениеот СИГМА12 » 22 Дек 2009, 21:03

ама то верно ,някой прави ли си илюзии?
Ясен Филев-СПС-ОД-МВР-Варна.
Аватар
СИГМА12

Мнениеот TARTEI » 22 Дек 2009, 21:18

Някои пак ще се извинява към 28.12.2009г.....за черногледството и песимизма си...Весели празници и от мен колеги
ЩЯХМЕ ДА УСПЕЕМ АКО БЯХМЕ ЕДИННИ
TARTEI

Мнениеот Sir Humphrey » 22 Дек 2009, 22:27

http://mediapool.bg/show/?storyid=160126&srcpos=1

Дянков оставя съдебната власт без коледни надбавки

Министерството на финансите е оставило празни сметките на Висшия съдебен съвет (ВСС) и няма как да бъдат изплатени гласуваните коледни бонуси в размер на 24 милиона лева за магистратите и съдебните служители. Това съобщи във вторник пред Mediapool членът на бюджетната комисия във ВСС Стефан Петров.

Въпреки негативния обществен отзвук за бонусите, които гилдията ще си раздаде на фона на орязаните 13-ти заплати за държавната администрация и най-вече след гръмкия корупционен скандал с Красьо Черния, опразването на сметките би било директно вмешателство в независимостта на съдебната власт.

Mediapool потърси коментар от Министерството на финансите, но такъв бе отказан.

Наскоро президенството съобщи, че сметките му са се оказали празни, но впоследствие парите бяха пуснати, а министърът на финансите Симеон Дянков каза, че станало техническо недоразумение.

От ВСС казаха, че последният срок, в който могат да бъдат преведени парите, е на 23 декември сутринта. След това финансовата система на съвета СЕБРА спира работа. Тя няма как да бъде отворена между Коледа и Нова година, а след 1 януари влиза в сила новият държавен бюджет и съдебната власт няма как да си получи парите.

Бюджетът на съдебната власт е част от Закона за държавния бюджет, но е напълно независим от този на останалите системи. Българската конституция също постановява, че съдебната власт има независим бюджет, с който може да се разпорежда в известни рамки единствено Висшият съдебен съвет.

В този смисъл Стефан Петров заяви, че ако Дянков не подпише заповед парите да се преведат, той ще наруши Закона за държавния бюджет, конституцията и решение номер 3 на Конституционния съд. "На този етап не мога да кажа дали тези действия представляват престъпления по служба", каза членът на съвета.

Той съобщи, че от ВСС са пратили общо четири писма до Министерството на финансите с искане парите да бъдат отпуснати. Общо 19 милиона от тях са дължими като редовно изпълнение на съдебния бюджет, а други 5.7 милиона лева са поискани, защото са част от неговото преизпълнение. По-голямата сума е спестена от незаети щатове в система. От тези пари редовно се изплащат коледните бонуси за магистратите.

"Съдебната власт е единствената, която може да отчете преизпълнение на своя бюджет с над 14 милиона лева", заяви още Петров.

Преди седмица членовете на ВСС решиха да си изплатят по две заплати като коледни премии заради "цялостен принос" към съдебната система в годината на скандала с Красьо. Това са около 5 400 лева на човек.
Аватар
Sir Humphrey

Следваща

Назад към Архив