топла храна, ободряващи напитки

Re: топла храна, ободряващи напитки

Мнениеот катюша » 31 Юли 2012, 12:00

Шпек и мармалад за полицаите в риск. Това заглавие ако го прочете някой от западна Европа и ще си каже егати полицията,егати държавата...Щом на салам и мармалад остана да се радва полицията значи върви на добре.Заплатите няма смисъл да се пипат,ще мажем филии с мармалад,ще правим сандвичи с шпек и ще борим престъпността.
катюша

Мнениеот MasterCop » 31 Юли 2012, 12:33

ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Re: ЩЕ ИМА ЛИ НАЙ НАКРАЯ УВЕЛИЧЕНИЕ НА ЗАПЛАТИТЕ В МВР?

Мнениеот малкия » 01 Сеп 2012, 01:15

etconev написа:Обсъждано е получаването на ободряващи напитки пари за храна по време на 24 часовети дежурства на дежурните офицери (интересното е, че парите за храна, говире се за около 2 лв. и нещо за дежурство, са по-малко отколкото парите за храна на задържан в РУП).

Ето ти НАРЕДБА № Iз-1681 ОТ 21 АВГУСТ 2012 Г. ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ОСИГУРЯВАНЕ НА БЕЗПЛАТНА ХРАНА ЗА СЛУЖИТЕЛИТЕ НА МВР, РАБОТЕЩИ ПРИ СПЕЦИФИЧНИ УСЛОВИЯ И РИСКОВЕ ЗА ЖИВОТА И ЗДРАВЕТО, И НА ОБОДРЯВАЩИ НАПИТКИ ЗА СЛУЖИТЕЛИТЕ НА МВР, КОИТО РАБОТЯТ НА СМЕНИ
В сила от 01.10.2012 г.:

http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135808565

Като я прочетеш може и да спреш да сравняваш стойността на ваучерите за безплатна храна със сумата за издръжка на задържан - двете просто не могат да се сравняват.
Заслугата ни в случая е, че се преборихме да бъдат включени колегите, работещи на 12- и 24-часови смени.

Относно въпроса за заплатите и преговорите които се водят, колегата ми каза нещо мнгого обезпокоително, което, ако наистина е така, то сме загубили преди да почнем борбата още. На въпроса за заплатите, прецедателя на местния синдикат му е отговорил, че най вероятно щели да успеят да се преборят за 7% увеличение от месец януари 2013г. с периспективата до месец юни да станат общи 10%.

Не знам за събрание на кой синдикат говориш. Но това едва ли може да бъде казано от председател на синдикално дружество на СФСМВР.
Последна промяна MasterCop на 02 Сеп 2012, 07:32, променена общо 1 път
Причина: Мненията по-долу (2) са преместени от друга тема!
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот pravo_09 » 01 Сеп 2012, 15:20

малкия написа:
etconev написа:Обсъждано е получаването на ободряващи напитки пари за храна по време на 24 часовети дежурства на дежурните офицери (интересното е, че парите за храна, говире се за около 2 лв. и нещо за дежурство, са по-малко отколкото парите за храна на задържан в РУП).

Ето ти НАРЕДБА № Iз-1681 ОТ 21 АВГУСТ 2012 Г. ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ОСИГУРЯВАНЕ НА БЕЗПЛАТНА ХРАНА ЗА СЛУЖИТЕЛИТЕ НА МВР, РАБОТЕЩИ ПРИ СПЕЦИФИЧНИ УСЛОВИЯ И РИСКОВЕ ЗА ЖИВОТА И ЗДРАВЕТО, И НА ОБОДРЯВАЩИ НАПИТКИ ЗА СЛУЖИТЕЛИТЕ НА МВР, КОИТО РАБОТЯТ НА СМЕНИ
В сила от 01.10.2012 г.:

http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135808565

Като я прочетеш може и да спреш да сравняваш стойността на ваучерите за безплатна храна със сумата за издръжка на задържан - двете просто не могат да се сравняват.
Заслугата ни в случая е, че се преборихме да бъдат включени колегите, работещи на 12- и 24-часови смени.

Относно въпроса за заплатите и преговорите които се водят, колегата ми каза нещо мнгого обезпокоително, което, ако наистина е така, то сме загубили преди да почнем борбата още. На въпроса за заплатите, прецедателя на местния синдикат му е отговорил, че най вероятно щели да успеят да се преборят за 7% увеличение от месец януари 2013г. с периспективата до месец юни да станат общи 10%.

Не знам за събрание на кой синдикат говориш. Но това едва ли може да бъде казано от председател на синдикално дружество на СФСМВР.

Поздравления за усилията. Когато прочетох Наредбата разбрах, че се ваучерите за храна се отнасят само за колеги от смените, а за дежурните ''офицери'' като мен кафе и чай. До сега нямаше и кафе за нас. Благодарско и само напред.
Само незнам по малките населени места ваучерите как ще се употребят, по-добре да вдигнат порциона за храна с 60-70лв. отколкото да се ''гушат търговските вериги и др. магазини.
ЧЛЕН на СФСМВР http://vbox7.com/play:44d9bd5e
Аватар
pravo_09

Мнениеот MasterCop » 02 Сеп 2012, 07:30

pravo_09 написа:...

Поздравления за усилията. Когато прочетох Наредбата разбрах, че се ваучерите за храна се отнасят само за колеги от смените, а за дежурните ''офицери'' като мен кафе и чай. До сега нямаше и кафе за нас. Благодарско и само напред....

"Чл. 10. (1) На служителите на МВР, работещи на смени, както и на изпълняващи присъствено дежурство за времето от 22 до 6 ч., се осигуряват ободряващи напитки - чай и кафе.
(2) Ръководителите на структури по чл. 9 ЗМВР определят поименно със заповед служителите на МВР, имащи право на ободряващи напитки, по предложение на съответния пряк ръководител.
(3) Ръководителите на структури по чл. 9 ЗМВР със заповед създават организация за осигуряване на ободряващи напитки."

Ще има :) Но няма как да се дават за текущ месец. Могат да се изчислят смените и дежурствата едва след края на месеца, когато действително са дадени ;)!

"§ 2. До осигуряване на възможност за получаване на безплатна храна срещу ваучери съгласно чл. 6 се прилага следният ред:
1. получаването на безплатна храна се извършва срещу купон за безплатна храна;
....
4. купоните за безплатна храна се използват само в обектите за производство и търговия с храни на МВР;"
Тъй-като едва ли ще отпечатат ваучери толкова бързо, ще има купони, които според т.4 ще могат да се ползват в столовете на МВР или поне аз така го разбирам... :roll:
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот dakota_ » 02 Сеп 2012, 15:18

Правилно си го разбрал! Ако някой мисли,че ще преяде или ще препие от тези храни и напитки...да знае,че ще остане излъган ;)
dakota_

Мнениеот евстати » 21 Сеп 2012, 19:30

dakota_ написа:Правилно си го разбрал! Ако някой мисли,че ще преяде или ще препие от тези храни и напитки...да знае,че ще остане излъган ;)

dakota е прав. С 2,40лв на дежурство не знам кой ще преяде.
евстати

Мнениеот MasterCop » 13 Окт 2012, 08:52

kermit написа:Четох наредбата и от тези ваучери за храна ще се облагодетелстват само колегите ,които работят на смени.Такива като мен,които дават 24 часови дежурства,но са на нормален работен ден няма да могат да се възползват.

Ваучери се полагат за дежурства или смени през времето от 22:00 до 6:00!
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот kuka5 » 13 Окт 2012, 10:42

MasterCop написа:
kermit написа:Четох наредбата и от тези ваучери за храна ще се облагодетелстват само колегите ,които работят на смени.Такива като мен,които дават 24 часови дежурства,но са на нормален работен ден няма да могат да се възползват.

Ваучери се полагат за дежурства или смени през времето от 22:00 до 6:00!

Това пък от къде го измисли......... :roll:
Аватар
kuka5

Мнениеот евстати » 13 Окт 2012, 15:44

Заповедта се отнася за работещите на 12 и 24 часови дежурства .

MasterCop се е объркал може би с добавките (чай и кафе).
евстати

Мнениеот MasterCop » 15 Окт 2012, 07:58

Да за ободряващите напитки става въпрос. Как го разбираш това:

т.2.2 на присъствено дежурство за времето от 22.00 часа до 06.00 часа на служител.
ИзображениеИзображение
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот vargo » 15 Окт 2012, 09:46

4. купоните за безплатна храна се използват само в обектите за производство и търговия с храни на МВР;"
Тъй-като едва ли ще отпечатат ваучери толкова бързо, ще има купони, които според т.4 ще могат да се ползват в столовете на МВР или поне аз така го разбирам...

Аз поне в последните 7-8г.такова нещо като стол на МВР не съм срещал -някъде може и да има ама представете си хората от една голяма областна дирекция как ще ги ползват тези купони по какъв ред ...и изобщо пълна скръб!Вместо да се отбие номера по добре така и така за това се заделят пари да ги бяха дали към заплатата или пак с някакви ваучери при сключен договор с голяма търговска верига -всеки на края на месеца да си купува каквото иска ,а не някой да ми определя -риба,извара,мляко и маслини !!
КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ МАКЕДОНЕЦ, КЕ МУ ГО ПРЕСЕЧАМ ЯЗИКОТ,
И КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ БЪЛГАРИН, КЕ МУ Я СКИНАМ ГЛАВТА“.....
Тодор Александров
Аватар
vargo

Мнениеот малкия » 15 Окт 2012, 15:48

vargo написа:Вместо да се отбие номера по добре така и така за това се заделят пари да ги бяха дали към заплатата или пак с някакви ваучери при сключен договор с голяма търговска верига -всеки на края на месеца да си купува каквото иска ,а не някой да ми определя -риба,извара,мляко и маслини !!

Ами точно това се очаква и да се случи. Само дето има една подробност - мисля, че операторите на ваучери са 6. Те работят с всички големи (и някои не толкова големи) търговски вериги.Трябва да се избере един и да тръгне това, за което говориш. Ще трябва все пак някакво технологично време. Какво предлагаш да се прави през него, след като наредбата влезе вече в сила от 01.10.?
Валентин Попов ГПУ - Благоевград
малкия

Мнениеот ntvladimirov » 15 Окт 2012, 19:10

Да дадат по 15/20 кила шпек саламец на човек. Малее що мезе е това. Ще си свършим виното още по Коледа.

Е ТОА ПЪТ МАЩЕХАТА ДЕЙСТВИТЕЛНО ПОМИСЛИ ЗА НАС!
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

Мнениеот евстати » 16 Окт 2012, 18:42

MasterCop написа:Да за ободряващите напитки става въпрос. Как го разбираш това:

т.2.2 на присъствено дежурство за времето от 22.00 часа до 06.00 часа на служител.

Мисля че става въпрос за това:
"Чл. 10. (1) На служителите на МВР, работещи на смени, както и на изпълняващи присъствено дежурство за времето от 22 до 6 ч., се осигуряват ободряващи напитки - чай и кафе.

Ей това присъствено дежурство ми е малко неясно,иначе ако отговаряш на тези изисквания получаваш чай и кафе.
евстати

Мнениеот kuka5 » 16 Окт 2012, 18:48

ntvladimirov написа:Да дадат по 15/20 кила шпек саламец на човек. Малее що мезе е това. Ще си свършим виното още по Коледа.

Е ТОА ПЪТ МАЩЕХАТА ДЕЙСТВИТЕЛНО ПОМИСЛИ ЗА НАС!

Това ще се случи благодарение на тези, които постоянно плюеш и ги наричаше лапачи и сега заслужаваш, да ти ги дадат тези 15-20 кила шпечеш, ама да ти го дадат нарязан и да не ти изкара до коледа... ;)
Аватар
kuka5

Мнениеот ntvladimirov » 16 Окт 2012, 20:18

kuka5 написа: e]
Това ще се случи благодарение на тези, които постоянно плюеш и ги наричаше лапачи

Ми то си е така. Що тогава са пръкнахте сумаси синдикати. То на кои да угодиш по напред. Мани ми са карате постоянно. Тоа бил такъв , оня инакъв и от Министерството използват това да ви Е...ват. Покрай вас и нас. :lol:

А за винцето не се притеснявай . Имаааа. И свинско имааааа.Ми вече зехме да не можем да пием.Системата ни посъсипа. :lol:
Николай Владимиров
Щастлив Пенсионер.

див човек и силен ветар ништо го не спира
Аватар
ntvladimirov

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и събития