КОС и презаверка на разрешително

Re: КОС и презаверка на разрешително

Мнениеот minavasht » 03 Авг 2012, 22:20

За п22 чух доста оплаквания, а и наживо видях как става - бяхме с познат да стреляме преди няколко години, той тъкмо беше купил един, докато стреляше затвора изскочи от релсите на рамата - или я беше стиснал много силно или не знам какво стана, но го прати обратно за поправка. Някак си успя да си опърли и пръстите.
После замина за Афганистан и така и не се видяхме повече, не знам какво стана с пистолета.
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Мнениеот MasterCop » 04 Авг 2012, 07:15

Ами ако е ползвал 22 long rifle CCI мощен боеприпас или supersonic, може да захапе затвора като тоблеронче :lol: Производителя посочва точно с какви патрони трябва да стреля това оръжие. Не вярвам немците да допуснат такива елементарни грешки в сигурността... По скоро бих посъветвал Каракашев да внимава, че някой тренират с кобури за бързо вадене, а те са пластмасови, както и мерника на валтера... :|
ИзображениеИзображение
Благословен да бъде онзи, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
MasterCop
Администратор

Мнениеот minavasht » 04 Авг 2012, 13:25

MasterCop написа:Ами ако е ползвал 22 long rifle CCI мощен боеприпас или supersonic, може да захапе затвора като тоблеронче :lol: Производителя посочва точно с какви патрони трябва да стреля това оръжие. Не вярвам немците да допуснат такива елементарни грешки в сигурността... По скоро бих посъветвал Каракашев да внимава, че някой тренират с кобури за бързо вадене, а те са пластмасови, както и мерника на валтера... :|

Върти ми се из главата една кутия 36 грейнови CCI, ползвах ги за Ремингтон 597 преди, може и такива да сме стреляли, инак най-вероятно е била "тухла" (555 патрона) на ремингтън.
Всяка молитва получава отговор. Понякога отговора е "Не!"
minavasht
Police Officer US Florida

Мнениеот dakota_ » 04 Авг 2012, 13:43

Djingibi написа:
dakota_ написа:Гледай по Коледа да не останеш без разрешително ;) Иначе ако не закусваш и си пестеливо момче,може да заложиш на SIG Sauer P226,но според мен като за начало Glock ти е напълно достатъчен...важно е кой и как държи пистолета ;)

Отнемането на разрешителното е заради застреляното от мен прасе по коледа или стрелбата във въздуха. ;) Предполагам че беше шега от твоя страна макар че ставам свидетел често на сватбарска стрелба . В събота откриваме лова и мисля да си взема каска. Благодаря за изказаните мнения човек се учи цял живот и умира ненаучен.

Сватбарската стрелба е нещо което се случва доста често...не ги следим,но като пусне съсед жалба,че над главата му се е стреляло,много бързо излиза и стрелеца...
Трябва да внимаваш относно съхранението на оръжието...не знам дали си чел ЗОБВВПИ,но има наказание,временно отнемане на разрешителното за определен срок...после ако не спазиш определена процедура може да се разделиш с оръжието си в полза на държавата...Сам прецени какво оръжие да си купиш,аз ако съм на твое място не бих хвърлил много пари за оръжие...Лова го открихме вече,измори ни горещина...има тема за лова,ако искаш може да се включваш там,това е една моя голяма краста ;)
dakota_

Мнениеот Djingibi » 04 Авг 2012, 16:51

Чел съм ЗОБВВПИ нали все пак от осем години съхранявам ловно оръжие по установения ред. До колкото сам запознат и късото нарезно се сехранява по същия начин. Не съм наясно съвсем как става носенето му освен това да е скрито при евентуална рутинна проверка какъв е реда да се установи дали е законно притежавано или не. При ловното не съм имал проблеми единствено до този момент не съм намерил еднозначен отговор ловния полуавтомат трябва ли да е разглобен или е достатъчно да е празен и в калъф. Прати ми link към темата за лова ако е възможно.
Djingibi

Мнениеот dakota_ » 04 Авг 2012, 20:19

Djingibi написа:Чел съм ЗОБВВПИ нали все пак от осем години съхранявам ловно оръжие по установения ред. До колкото сам запознат и късото нарезно се сехранява по същия начин. Не съм наясно съвсем как става носенето му освен това да е скрито при евентуална рутинна проверка какъв е реда да се установи дали е законно притежавано или не. При ловното не съм имал проблеми единствено до този момент не съм намерил еднозначен отговор ловния полуавтомат трябва ли да е разглобен или е достатъчно да е празен и в калъф. Прати ми link към темата за лова ако е възможно.

Носи го винаги скрито,а начина за установяване дали е законно притежавано или не,ще разбереш като закупиш КНО ;)
За ловния полуавтомат ако нямаш еднозначен отговор просто приеми,че трябва да е разглобен и така никой не може да ти създаде проблем в тази връзка и по такъв повод.
Ето линка за лов и ловно оръжие viewtopic.php?f=32&t=2165&hilit=%D0%BB%D0%BE%D0%B2 и Наслука ;)
dakota_

Мнениеот Djingibi » 18 Ное 2012, 15:39

Благодаря на всички за съветите! Отскоро съм собственик на Walther P99AS, които мисля че на този етап удовлетворява изискванията ми. На първо място ми е удобен пасва ми в ръката, при първите една две стрелби имам доста добри попадения, няма стърчащи детайли по него и не на последно място сравнително евтин е около 1200 лв. Иначе е малко екзотичен и не е масов като Glock но коментарите на косаджията и оръжейника бяха, че отзивите за този модел на Walther общо взето не са лоши. Живи и здрави и по-малко ядове в работата,да не забравя наслука на колегата(ловец) dakota пък и на останалите!
Djingibi

Мнениеот катюша » 20 Ное 2012, 17:44

Djingibi написа:Благодаря на всички за съветите! Отскоро съм собственик на Walther P99AS, които мисля че на този етап удовлетворява изискванията ми. На първо място ми е удобен пасва ми в ръката, при първите една две стрелби имам доста добри попадения, няма стърчащи детайли по него и не на последно място сравнително евтин е около 1200 лв. Иначе е малко екзотичен и не е масов като Glock но коментарите на косаджията и оръжейника бяха, че отзивите за този модел на Walther общо взето не са лоши. Живи и здрави и по-малко ядове в работата,да не забравя наслука на колегата(ловец) dakota пък и на останалите!

От кога КОС-аджията е почнал да разбира от оръжие ;)
Зависи за какво си купил това оръжие,ако е за самоохрана,дал си много пари,но ще ти върши работа.Ако е за спорт си сгрешил с избора.Поне аз предпочитам друг вид пистолети за такава стрелба,обичам да е тежък пистолета да може да поема отката,има и други неща при избора,но ти вече си направил своя избор.Честито и се пази по Коледа и Нова година,че такива като Дакота само това чакат,да "гушнат" на някой разрешителното ;)
катюша

Мнениеот bega4kata » 20 Ное 2012, 20:54

Да бе, какво ли разбират от пистолети тия косаджии и оръжейници, те са виждали пишов само на картинка :lol:
Аз ако можех да избирам бих взел ей това
1287753238.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"ЗА РАЗЛИКА ОТ ХОРАТА КОТКИТЕ БЛИЖАТ САМО СВОЯ ЗАДНИК! "
(Кабардино-балкарска поговорка)
"По страшно от мъжката курва няма...."
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
bega4kata

Мнениеот vargo » 28 Ное 2012, 20:31

bega4kata написа:Да бе, какво ли разбират от пистолети тия косаджии и оръжейници, те са виждали пишов само на картинка :lol:
Аз ако можех да избирам бих взел ей това
1287753238.jpg

Имам го -остана ми наследство от татко ! Хубав пистолет ,масивен с дълга цев и мерна линия ,удобен за хващане -просто ляга в ръката !Отката е минимален при стандартни 9х19 патрони -най често стрелям с такива каквито има в стрелбището -"Магтеч" или "Салиер белот"! НЕ бих го заменил за никакъв случай за някакъв полимер !!
Ето ви едно видео с един "музикант " който "музицира " с ЧЗ-75!!! :D

Освен него имам и един револвер Ругер 357 магнум -за басови акорди и един малокалибрен чешки Алфа -за фалцетите.. :lol: :lol:
КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ МАКЕДОНЕЦ, КЕ МУ ГО ПРЕСЕЧАМ ЯЗИКОТ,
И КОЙ КЕ КАЖЕ ДЕКА НЕ СУМ БЪЛГАРИН, КЕ МУ Я СКИНАМ ГЛАВТА“.....
Тодор Александров
Аватар
vargo

Предишна

Назад към Оръжие и помощни средства