МBP болница

Re: МBP болница

Мнениеот dakota_ » 01 Юни 2009, 20:30

Нека не сравняваме кон с кокошка.ВМА-София и МИ на МВР са две различни неща..
ВМА е елитна болница и няма нищо общо с МВР болницата,която е меко казано парализирана болница.
А относно корупцията тя е навсякъде във всяка болница,тук водещото е човешкият фактор и опира до морал.
dakota_

Мнениеот DJOKO » 01 Юни 2009, 20:53

Без да искам да засягам някой,или да обиждам-нито да ангажирам някой с моето мнение,но на въпроса за въпросния доц.Найденов,смело и отговорно мога да заявя че/незнам дали е бил добър лекар/, но се е превърнал в кожодер.Преди няколко месеца ми се наложи да съпрооводя наш колега до болницата за уж лека интервенция на коляното на колегата и по думите на предишните лекуващи го лекари,тя е трябвало да стане поне с местна упойка.Найденов ни увери че така ще стане и след около час мотане започнаха да "работят колегата". Само при стоновете които чувах от съседната зала настръхнах.След около 20 минути всичко приключи и му казаха да си тръгва.Учудването ми беше след като личния лекар на колегата видя епикризата и ни прочете че там е написано че интервенцията е направена с ПЪЛНА УПОИКА. нИЩО ПОДОБНО. Поинтересувахме се и се оказа че такава струва от порядъка на 150-200 лв. Сами си правете извода за какво иде реч..............
“Една власт не се е предала, докато не е предала своята агентура.”
DJOKO

Мнениеот fantom » 01 Юни 2009, 21:12

май на Найденов ще му изкара ме кирливите ризи ,леко по -леко. :twisted:
РОДИ СЕ И ПОВЕДЕ НИ В БОРБА,ОБЕСЕН БЕ ,НО НИВГА НЕ УМРЯ!!!ВАСИЛ ЛЕВСКИ
Аватар
fantom

Мнениеот dakota_ » 02 Юни 2009, 06:29

Не знам ще се съгласите ли с мен но не е редно заради Иван да проклинаме свети Иван.
Съгласен съм,че този Найденов е лице на немарливост и нежелание за работа,за съжаление почти във всички болници има такива дребни душици и много хора са потърпевши от тях.
Аз също съм ужасно разочарован от МВР болницата не само защото не успяха да ме излекуват но и за разсипията на материална база,както и за лошият мениджмънт на самата болница...
dakota_

Мнениеот TORLAKA » 02 Юни 2009, 16:15

Колеги, няма безгрешни хора.На мен пък в клиниката ,,Света Екатерина,, през 2004 г. ми поставиха грешна диагноза и от тогава до октомври 2008г. ме лекуват с грешни лекарства.Въпреки, че ми бяха правили корнарография диагнозата беше грешна.Всички лекари след това се доверяваха на техните изследвания ,докато не бях в МВР болница и ми препоръчаха да отида в ,, Александровска,, болница да си направя иследване в лабороторията за съня. Оказа се ,че съм имал заболяване СЪННА АПНЕЯ.Благодарение на това ,че си закупих апарат ,който го използвам когато спя ми се възтанови здравето.Има много добри специалисти и в МВР болница,но им трябва и добра апаратура.Така ,че колеги не трябва от един лекар да вадим поука за цялата болница.
TORLAKA

Мнениеот fantom » 02 Юни 2009, 17:55

TORLAKA написа:.Има много добри специалисти и в МВР болница,но им трябва и добра апаратура.

За моят проблем трябва само 2 ръце и умения за да се определи диагнозата,най-интресното е,че Найденов ми направи няколко такива метода(5-6) за състоянието на ставата и определи ,че ставата е здрава, Хубенов само с 2 такива ми каза в какво състоянието ми е ставата.:)
Аватар
fantom

Мнениеот paolon » 02 Юни 2009, 18:48

На някои да са искали пари в МВР болница или само аз изглеждам така че да ми искат.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
Аватар
paolon

Мнениеот generala » 03 Юни 2009, 06:08

paolon написа:На някои да са искали пари в МВР болница или само аз изглеждам така че да ми искат.

Паолон, аз лежах два пъти в МВР болница, в хирургия и ортопедия, не помня имената на докторите но останах много доволен. В ортопедия бях почти неподвижен и съпругата ми предложи пари за да ми обръщат повече внимание, жестът с който отхвълиха предложението беше толкова красноречив, че чак ми стана неудобно, но това беше преди 5-6години. Миналата година отведох съпругата си в травматология с непоносими болки в главата. Биха и една инжекция която за момент облекчи болката, полежа една седмица и я исписаха като казаха, че няма какво повече да направят. Един месец по късно я оперираха /отвориха черепа/ по спешност в университетска болница " Св. Иван Рилски" и до сега да чукна на дърво всичко е нормално. Оперирая доц. Г. Георгиев, който след операцията, на питането ми какво дължа обеща при повторен такъв въпрос да ме исхвърли от кабинета. :o :idea: :oops:
"Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко за толкова дълго време,че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо..." К. Иречек, 13.12.1881г. Р.Р.:...докато ни изгонят, или ни стегне шапката и сами си тръгнем.
Аватар
generala

Мнениеот osata » 03 Юни 2009, 12:08

Естествено, че както и при нас след среща на граждани с полицаи едни остават доволни, други бесни и т.н., същото е при лекарите. За МВР болница не знам, но като цяло тя е в плюс само за София и околността. Никога не съм стъпвал там, и дано не стъпя. Добрите специалисти вземат скъпо, на черно без квитанция - всички го знаем, но като си му в ръцете, нямаш избор.
http://www.vbox7.com/play:c953d39e - аз сам си избрах тази съдба вечната черна овца

http://www.vbox7.com/play:9fb723f4 - в памет на загиналите колеги
Аватар
osata

Re: МBP болница доц. Найденов - нагъл и безскруполен

Мнениеот beril » 16 Юни 2009, 16:34

Колега, не само ти си потърпевш от фамилията Найденови в ортопедията.
На великия доцент Найденов и сина му д-р Найденов - двамата неизвестно защо работят в едно и също отделение, Ортопедията на МВР болница - основния начин на "преглеждане" е да гледат човека из зад бюрото. Не си правят труда и да видят снимките от друга болница, в която се принуждавам да ходя, за да ме прегледа някой и все пак да ме лекува. От два месеца счупване досега нито единия от тях не си направи труда даже да ме види поне от метър разстояние. Но и двамата се опитват да ми втълпят, че счупването е минало и аз си въобразявам, че ме боли. Това, че на снимката е обратното, на кой му дреме. Не знам защо ги държат там. И без това трябва да махнат поне единия в друго отделение, ако са толково "скъпи" на някой от ръководството. Даже доцента Найденов ме заплаши, че ще ме остави без болничен и ще ме прати на работа с незарастнал крак! Предполагам, че при красноречиви снимки това му е начина да ме изнудва за пари.
Чудя се, ако напиша оплакване до министъра какво ли ще стане?
За сметка на това са ме оперирали два пъти в болницата и където и да ме прегледат, казват, че по-добри операции не може да се направят.
beril

Мнениеот fantom » 25 Юни 2009, 07:30

незнам какво ще стане пробай с писмо до министъра.
Аватар
fantom

Мнениеот Irokez » 25 Юни 2009, 12:53

Колеги този Найденов , бил ли е в ИНСТИТУТА ПО ОРТОПЕДИЯ и как му е малкото име ?
Аватар
Irokez

Мнениеот fantom » 25 Юни 2009, 19:55

доцент,д-р Тодор Найденов.
Аватар
fantom

Re: МBP болница- клиника по пулмология алергология и хематологоя

Мнениеот mitkosot » 30 Авг 2009, 10:20

Колеги не познавам този човек(найденов) но аз искам да споделя нещо относно болницата.В клиниката по пулмология хематология и алергология в МВр боница работат страхотен екип от лекари.Първо са страшно кадърни и човечни хора .Говоря за всички до последната санитарка .Глупаво би било да изреждам имена но все пак: доц.Димитър Попов шеф на клиниката ,др.Христов др.Петров пулмолози.др.Тончев и др.Петрова от хематология.Това са хора с широки съца и много добри лекари и специалисти.Наложи ми се да се лекувам там и останах много доволен.Отношението към пациента е страхотно .Аз не познавах никой от тех до тогава а се държаха с мен като че ли сме приятели .И това е отношение не само към мен ами към всички.Нема думи с които да изразя благодарноста си към всички тях.Златни хора .Персонала от медицински сестри -вежливи и човечни кво да кажа !!!!Моето лечение продължи доста и се почупиха маса пари .Никой не ми поиска и стотинка за нищо /Не знам от къде тези слухове за корупция но в клиниката не взимат и стотинка .Да са живи и здрави дълги години и да лекуват успещно колеги а и други пациенти.
mitkosot

Мнениеот fantom » 10 Сеп 2009, 09:34

колега нали знаеш ,че във всяко стадо си има мърша,аз казах какво представлява ортопедията,които го чете има такива проблеми да си направи сметката да не ходи при найденов.
Аватар
fantom

Мнениеот надяващ се » 18 Сеп 2009, 22:07

Колеги,ако трябва да постъпвате във болница,то отивайте в ВМА-София,а не в МИ-МВР.За всяко по-специфично изследване или преглед на апарат,от нашата болница извозват до ВМА.А и видях разликата в отношението на кадрите и в обзавеждането и удобствата.Заради едната спестена потребителска такса при престоя не си заслужава да се лежи в нашата.
О,мой боже,правий боже!
Не ти,що си в небесата,
а ти,що си в мене,боже —
мен в сърцето и в душата…

Ботев
Аватар
надяващ се

Мнениеот sunshine » 29 Мар 2010, 18:30

В МВР болницата съм лежала 2 пъти в УНГ отделението,оперирана съм и съм изключително доволна от проф. Бенчев. Много е всеотдаен, голям професионалист,оглежда нещата от всякъде, излъчва спокойствие и увереност, ръководи добре екипа си. Не си пести силите и може месеци след операцията да го потърсиш, никога няма да те върне,ще ти обърне внимание, без да ти вземе стотинка. Хвала на такива лекари! И сестрите,и санитарките също са много внимателни, но някои от тях пушат в столовата, което не е редно.
Иначе отделението наистина не е ремонтирано от години, може би точно за това, че няма корупция.
sunshine

ПредишнаСледваща

Назад към Професионални теми, съвети и помощ